Zespół Fundacji

Zespół Fundacji

Agnieszka Garbolińska

Agnieszka Garbolińska

Prezes Fundacji

Antropolożka kulturowa oraz trenerka w nurcie Psychologii Procesu. Dyplom magistra etnologii i antropologii kulturowej uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim, prowadziła badania m.in. w polskich ośrodkach dla uchodźców. Ukończyła Studium Psychoterapii metodą Psychologii Procesu w Instytucie Psychologii Procesu oraz dwuletnie szkolenie w Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, gdzie uzyskała Certyfikat Umiejętności Trenerskich i Budowania Społeczności. Interesuje się m.in. pracą na rzecz społeczności lokalnych oraz design thinking. Lubi chodzić po górach.

 Kornelia Rosłoniec

Kornelia Rosłoniec

Wiceprezes Fundacji

Psycholożka, trenerka, psychoterapeutka. Prowadzi indywidualne sesje psychoterapii dla dorosłych, młodzieży i par. Dyplom magistra psychologii uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła też międzynarodowy proces certyfikacyjny dla terapeutów w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces (International School of Processwork in honor of Arnold Mindell).
Lubi narty, jogę i scrabble. Szczęśliwa mama nastolatki i właścicielka rudego kota.

 Dorota Hemi

Dorota Hemi

Wiceprezes Fundacji

Trenerka antydyskryminacyjna i edukatorka w zakresie praw człowieka. Absolwentka dziennikarstwa i nauk politycznych UW. Uczestniczka Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Szkole Praw Człowieka i Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami i w pracy warsztatowej.

Weronika Pielas

Weronika Pielas

Trenerka współpracująca

Facylitatorka pracująca w nurcie Psychologii Procesu. Prowadzi sesje indywidualne, par i rodzin, pracuje z grupami oraz prowadzi warsztaty rozwojowe. Psychologią Procesu zajmuje się od od 2012 roku. Studiowała ją najpierw w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu, potem w Process Work Institute w Portland w stanie Oregon, gdzie ukończyła czteroletnie szkolenie i uzyskała certyfikat dyplomowanej facylitatorki Psychologii Procesu. Więcej informacji tutaj.


Osoby współpracujące z Fundacją

Barbara Gładecka

Psychoterapeutka, mediatorka i facylitatorka w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Prezes Fundacji w latach 2016-2018.

Agata Gebhardt

Coach i mediatorka w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Wiceprezes Fundacji w latach 2016-2018.

Anna Gabryjelska-Basiuk:

Psycholog i ekonomistka. Ma 12 letnie doświadczenie w prowadzeniu sesji coachingowych, jak również mediacji, prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Specjalizuje się w coachingu indywidualnym i zespołowym, facylitacji zmiany i konfliktu w relacjach i organizacjach, doradztwie w obszarze rozwoju organizacji, kultury organizacyjnej oraz zagadnieniach różnorodności kulturowej. Przygotowuje doktorat z organizacji i zarządzania nt. 'Przywództwo, kultura organizacji i zmiana’. Posiada dyplom International Association of Process Oriented Psychology. Obecnie jest nauczycielem i superwizorem w Instytucie Psychologii Procesu oraz współpracuje z Deep Democracy Institute. Pracowała jako doradca Ministra Finansów, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Łódzkim i badacz.

Robert Palusiński

Fundator i pierwszy Prezes Fundacji, tłumacz z angielskiego (pozycje z dziedziny psychologii, w tym większość przekładów książek Arnolda Mindella), trener, konsultant, coach, psychoterapeuta (Psychologia Zorientowana na Proces – organizacje: RSPOP Zurich, PTPZnP Wwa, PTPP Polska), blogger, twórca metody Video dla Demokracji, facylitator,  autor licznych publikacji, więcej: tutaj.

Małgorzata Jarymowicz

Pierwsza wiceprezes Fundacji, menadżerka (zarządzanie SGH Wwa – szczególne zainteresowania: zarządzanie wiedzą /badania i praca magisterska/) psycholożka (SWPS Wwa), psychoterapeutka (kwalifikacje: INTRA oraz /egzaminy w toku/Psychologia Zorientowana na Proces), trenerka uważności / mindfulness, więcej tutaj.


Komitet doradczo – naukowo – wspierający Fundacji w latach 2010-2016:

dr Violetta Aumer

wykładowczyni w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutka. Specjalność naukowa: Psychologia społeczna, psychologia polityki ze szczególnym uwzględnieniem psychicznych procesów nieświadomych; filozofia polityczna.

dr Łukasz Krzywoszański

wykładowca w Pracowni Psychologii, Uniwersytetu Pedagogicznego im. K.E.N. w Krakowie. Ostatnie prowadzone badania nad: „Psychospołeczne i neurofizjologiczne uwarunkowania niespójności form i kierunków działań jednostki z indywidualnymi możliwościami i preferencjami”

dr Bogna Szymkiewicz

dr psychologii. Pracuje w Instytucie stosowanych Nauk Społecznych UW, gdzie kieruje ścieżką specjalizacyjną „Pomoc społeczno-terapeutyczna”. Posiada licencję terapeutyczną i trenerską wydaną przez Research Society of Process Oriented Psychology  w Zurychu.  Prowadzi psychoterapię indywidualną i terapię par oraz warsztaty szkoleniowe i rozwojowe (również w Rosji, Niemczech i USA).

dr Sławomira Walczewska

działaczka feministyczna i filozofka. Zajmuje się feministyczną krytyką kultury. Autorka książki Damy, rycerze i feministki. Kobiecy dyskurs emancypacyjny w Polsce (1999), nominowanej do Nagrody Literackiej NIKe oraz redaktorka książek: Głos mają kobiety (1992) i Feministki. Własnym głosem o sobie (2005). Prowadziła zajęcia z historii filozofii na UJ (1986-90), historii idei feministycznych na podyplomowych Gender Studies na UW (1997 ) i UJ (2002) oraz w ramach Akademii Feministycznej eFKi (od 2002). Współzałożycielka Fundacji Kobiecej eFKa (1991). W 2008 wyróżniona przez Fundację „Kobiety Niepokorne”.