Zespół Fundacji

Zespół Fundacji

 Dorota Hemi

Dorota Hemi

Prezeska Fundacji

Trenerka antydyskryminacyjna i edukatorka w zakresie praw człowieka. Absolwentka dziennikarstwa i nauk politycznych UW. Uczestniczka Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Szkole Praw Człowieka i Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z grupami i w pracy warsztatowej.


Osoby współpracujące z Fundacją

Weronika Pielas

Facylitatorka pracująca w nurcie Psychologii Procesu. Prowadzi sesje indywidualne, par i rodzin, pracuje z grupami oraz prowadzi warsztaty rozwojowe. Psychologią Procesu zajmuje się od od 2012 roku. Studiowała ją najpierw w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu, potem w Process Work Institute w Portland w stanie Oregon, gdzie ukończyła czteroletnie szkolenie i uzyskała certyfikat dyplomowanej facylitatorki Psychologii Procesu. Więcej informacji tutaj.

Kornelia Rosłoniec

Psycholożka, trenerka, psychoterapeutka. Prowadzi indywidualne sesje psychoterapii dla dorosłych, młodzieży i par. Dyplom magistra psychologii uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła też międzynarodowy proces certyfikacyjny dla terapeutów w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces (International School of Processwork in honor of Arnold Mindell). Lubi narty, jogę i scrabble. Szczęśliwa mama nastolatki i właścicielka rudego kota. Wiceprezes Fundacji w latach 2019-2023.

Agnieszka Garbolińska

Antropolożka kulturowa oraz trenerka w nurcie Psychologii Procesu. Dyplom magistra etnologii i antropologii kulturowej uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim, prowadziła badania m.in. w polskich ośrodkach dla uchodźców. Ukończyła Studium Psychoterapii metodą Psychologii Procesu w Instytucie Psychologii Procesu oraz dwuletnie szkolenie w Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, gdzie uzyskała Certyfikat Umiejętności Trenerskich i Budowania Społeczności. Interesuje się m.in. pracą na rzecz społeczności lokalnych. Lubi chodzić po górach. Prezes Fundacji w latach 2019-2023.

Barbara Gładecka

Psychoterapeutka, mediatorka i facylitatorka w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Prezes Fundacji w latach 2016-2018.

Agata Gebhardt

Coach i mediatorka w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Wiceprezes Fundacji w latach 2016-2018.

Anna Gabryjelska-Basiuk:

Psycholog i ekonomistka. Ma 12 letnie doświadczenie w prowadzeniu sesji coachingowych, jak również mediacji, prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Specjalizuje się w coachingu indywidualnym i zespołowym, facylitacji zmiany i konfliktu w relacjach i organizacjach, doradztwie w obszarze rozwoju organizacji, kultury organizacyjnej oraz zagadnieniach różnorodności kulturowej. Przygotowuje doktorat z organizacji i zarządzania nt. 'Przywództwo, kultura organizacji i zmiana’. Posiada dyplom International Association of Process Oriented Psychology. Obecnie jest nauczycielem i superwizorem w Instytucie Psychologii Procesu oraz współpracuje z Deep Democracy Institute. Pracowała jako doradca Ministra Finansów, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Łódzkim i badacz.

Robert Palusiński

Fundator i pierwszy Prezes Fundacji, tłumacz z angielskiego (pozycje z dziedziny psychologii, w tym większość przekładów książek Arnolda Mindella), trener, konsultant, coach, psychoterapeuta (Psychologia Zorientowana na Proces – organizacje: RSPOP Zurich, PTPZnP Wwa, PTPP Polska), blogger, twórca metody Video dla Demokracji, facylitator,  autor licznych publikacji, więcej: tutaj.

Małgorzata Jarymowicz

Pierwsza wiceprezes Fundacji, menadżerka (zarządzanie SGH Wwa – szczególne zainteresowania: zarządzanie wiedzą /badania i praca magisterska/) psycholożka (SWPS Wwa), psychoterapeutka (kwalifikacje: INTRA oraz /egzaminy w toku/Psychologia Zorientowana na Proces), trenerka uważności / mindfulness, więcej tutaj.


Komitet doradczo – naukowo – wspierający Fundacji w latach 2010-2016:

dr Violetta Aumer

wykładowczyni w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutka. Specjalność naukowa: Psychologia społeczna, psychologia polityki ze szczególnym uwzględnieniem psychicznych procesów nieświadomych; filozofia polityczna.

dr Łukasz Krzywoszański

wykładowca w Pracowni Psychologii, Uniwersytetu Pedagogicznego im. K.E.N. w Krakowie. Ostatnie prowadzone badania nad: „Psychospołeczne i neurofizjologiczne uwarunkowania niespójności form i kierunków działań jednostki z indywidualnymi możliwościami i preferencjami”

dr Bogna Szymkiewicz

dr psychologii. Pracuje w Instytucie stosowanych Nauk Społecznych UW, gdzie kieruje ścieżką specjalizacyjną „Pomoc społeczno-terapeutyczna”. Posiada licencję terapeutyczną i trenerską wydaną przez Research Society of Process Oriented Psychology  w Zurychu.  Prowadzi psychoterapię indywidualną i terapię par oraz warsztaty szkoleniowe i rozwojowe (również w Rosji, Niemczech i USA).

dr Sławomira Walczewska

działaczka feministyczna i filozofka. Zajmuje się feministyczną krytyką kultury. Autorka książki Damy, rycerze i feministki. Kobiecy dyskurs emancypacyjny w Polsce (1999), nominowanej do Nagrody Literackiej NIKe oraz redaktorka książek: Głos mają kobiety (1992) i Feministki. Własnym głosem o sobie (2005). Prowadziła zajęcia z historii filozofii na UJ (1986-90), historii idei feministycznych na podyplomowych Gender Studies na UW (1997 ) i UJ (2002) oraz w ramach Akademii Feministycznej eFKi (od 2002). Współzałożycielka Fundacji Kobiecej eFKa (1991). W 2008 wyróżniona przez Fundację „Kobiety Niepokorne”.